دریافت نمایندگی های پرسود چگونه است

فهرست

دریافت نمایندگی های پرسود

امروزه یکی از راه های موفقیت داشتن شغلی پر رونق و با سرمایه ای اندک است.در واقع پیدا کردن چنین شغل یا کسب و کاری عامل موفقیت ما محسوب میشود.قطعا سوالی که در ذهن بسیاری بوجود می آید این است که چگونه میتوان چنین شغلی را یافت.
یکی از راحت ترین راه ها برای یافتن شغلی با اعتبار بالا و ریسک کم ، دریافت نمایندگی های پرسود است.برای این کار کافیست بیزینس های موفق را پیدا کنید و نسبت به اخذ نمایندگی آنها اقدام کنید.البته کار به این راحتی هم نیست.قطعا دریافت نمایندگی یک بیزینس بزرگ سختی ها و شرایط خاصی دارد.اما به این نکته توجه کنید که کسب و کار بزرگ و موفق برای پیشرفت خود و نمایندگانش هر کاری میکند.پس کاملا طبیعی است که برای شما شرایط سختی را قرار دهند.
به طور معمول برای شروع هر کسب و کاری و یا حتی دریافت نمایندگی از هر شرکت و کسب و کاری شکا باید چند عامل مهم را در نظر بگیرید.اول شرایط فعلی آن کسب کار که در کدام مرحله رشد است؟آیا در سربالایی پیشرفت است و یا در سراشیبی پس رفت.برای این کار باید شرایط قبلی و فعلی آنها را بررسی کنید.دوم وجود نیروی انسانی لازم برای پیشبرد و رسیدن به اهداف.آیای نیرویی که به شما کمک کند تا به خواسته تان برسید در نزدیکی شما وجود دارد؟سوم منابع مالی.این نکته که دریافت نمایندگی سرمایه کمتری نسبت به راه اندازی یک کسب و کار تازه نیاز دارد درست است.اما اخذ نمایندگی های پرسود نیز نیازمند هزینه های خود هرچند کم میباشد.چهارم داشتن ایده برای ایجاد مجه تمایز بین شما و سایر نمایندگان برای موفقیت هرچه بیشتر.
همانطور که ملاحضه نمودید باید برای شروع یک بیزینس و یا دریافت یک نمایندگی معتبر بسیار باهوش عمل کنید.موفقیت شما دقیقا به خود شما بستگی دارد.در ادامه این مقاله سعی بر آن شده تا شرایط اخذ نمایندگی از هر کسب و کاری با شرایط سخت و آسان و مزایای مثبت و منفی را برای شما بازگو نماییم.

دریافت نمایندگی های پرسود چه شرایط دارد

اعطای نمایندگی بدون سرمایه

امروزه یکی از پر سود ترین کسب و کار ها قبول نمایندگی است.اما اخذ یا اعطای نمایندگی چیست ؟ اعطای نمایندگی یا اخذ نمایندگی یعنی اینکه ما بتوانیم نمایندگی شرکت های مختلف را در دست بگیریم و مدیر کسب و کار خودمان شویم . بخاطر وضعیت اقتصادی کشور افرادی که به دنبال کار هستند دوست دارند کاری را شروع کنند که نیازی به سرمایه کلان نداشته باشد.یا اگر نیازی به سرمایه دارد آن سرمایه بسیار کم باشد . بر فرض مثال اگر ما اعطای نمایندگی در اصفهان یا قبول نمایندگی در شهرستان ها را بگیریم باید خودمان را نسبت به بقیه رقبا متمایز کنیم. تا بتوانیم فروش بهتر داشته باشیم . اعطای نمایندگی بدون سرمایه ریسک کمی میخواهد چون ما با اندکی سرمایه کسب و کاری را شروع میکنیم ؛ کسب و کاری که اگر ما در آن موفق شویم میتوانیم درآمد های خوبی بدست بیاوریم.
به عنوان مثال ما اگر نمایندگی بیمه را تقبل کنیم و شروع کنیم به کار کردن در آن سرمایه گذاری کلانی انجام نداده ایم و فقط سرمایه ما بخاطر ملکی که کرایه کرده ایم یا خریده ایم اگر هم زمین و ملک از خودمان باشد که نیاز به هیچ سرمایه ای نداریم به جز سرمایه ای که برای چاپ بنر و پوستر ها میکنیم . معمولا مردم ما زمانی که برای کاری سرمایه نذاشته باشند آن کار را جدی نمیگیرند و فکر میکنند آن کار یک شغل نامناسب است. که موفق شدن یا شکست خوردن در آن هیچ اهمیتی ندارد. پس آن کار را جدی نمیگیرند و هر جوری که بخواهند کار میکنند و در نهایت انتظار دارند که آن شغل آنهارا تبدیل به انسانی ثروتمند کند . برعکس آدم هایی هستند که همیشه دنبال شغلی هستند که استارت کنند ولی نمیدانند از کجا شروع کنند بخاطر همین هر فرصتی را غنیمت میشمارند .

قرارداد نمایندگی چیست

نمایندگی چیست ؟ قرارداد نمایندگی چه فایده ای دارد ؟
در حقیقت نماینده شخصی است که رابط بین مردم با کسی که نماینده را معرفی کرده ، است. زمانی که شرکتی ساخته میشود و شروع میکند که محصول خودش را به فروش برساند شاید قصد داشته باشد که محصول خودش را در منطقه دیگری هم به فروش برساند ، شرکت به تنهایی نمیتواند این کار را بکند پس در این هنگام شرکت به فکر آگهی بازاریاب یا جذب نماینده به ذهنش خطور میکند یا به طور دیگر شرکت اهرم سازی میکند تا بتواند با کمک اهرم هایی که ساخته است درامد خودش را چند برابر کند . زمانی که متقاضیان ( نمایندگان ) خودشان را به شرکت معرفی کردند و شرکت درخواست نمایندگی  آنهارا قبول کرد قراردادی با نمایندگان فروش میبندد چون نمایندگان میخواهند با اعتبار و محصول آن شرکت فعالیت خودشان را آغاز کنند ، پس میبایست به شرایط اخذ نمایندگی و قرارداد نمایندگی متعهد باشند .
زمانی که قرارداد نمایندگی بسته شد مثلا شرکت ایکس اعطای نمایندگی در اصفهان انجام داد باید خدماتی را به بازاریابان بدهد تا بتوانند محصول را به خوبی معرفی کنند . نمونه ای از این خدمات شامل : سمینار ها و آموزش ها هستند که هر شرکت یا سازمانی باید برای نمایندگان فروش خود برگذار کند تا بتواند روند فروش خودش را افزایش دهد .
بند های قرارداد نمایندگی چیست ؟ بند های قرار داد نمایندگی شکل خاصی ندارند و بر میل کار فرما نوشته میشوند و معمولا یک معامله دو طرفه هست که طرفین مشخص میکنند چه کار هایی را باید انجام دهند . در قرارداد نمایندگی نام و نام خانوادگی فرد ، محل مستقر شدن دفتر نمایندگی یا خود شخص ، تحصیلات و مدت قرارداد ذکر شده است .

شرایط اخذ نمایندگی چیست-در زمان قرارداد به چه مواردی باید دقت کرد

شرایط اخذ نمایندگی

قبول نمایندگی هر کسب و کاری مانند سایر فرایند های بیزینسی دارای شرایط خاصی است.این شرایط ممکن است مثبت و یا منفی به نظر بیایند.بنابراین شرایط اخذ نمایندگی بسته به تفکر و انتظار ما میتواند دارای آثار مثبت و منفی باشد.به طور معمول نمایندگی به شهرستان ها تعلق میگیر و اعطای نمایندگی انحصاری به مراکز استان ها داده میشود.در زیر به برخی از این شرایط اشاره شده است.
  • ابتدا اولیت با کسانی هست که زودتر از بقیه در خواست اعطای نمایندگی داده بودند .
  • دوم تابعیت ایرانی هست که فرد باید تابعیت ایرانی داشته باشد برای اعمال دفتر نمایندگی .
  • هیچ شرکتی دوست ندارد کسانی که برای آن کار میکنند پرونده ای یا سوء پیشینه داشته باشند پس نداشتن سوء پیشینه کیفری در قبول نمایندگی هم موضوع مهمی است .
  • اعتقاد داشتن به یکی از ادیان رسمی کشور هم ملاک بودن شرایط شرکت هایی هست که نمایندگی قبول میکنند .
  • شرکت ها دوست دارند نمایندگان فروش آنها افرادی باشند که فن بیان و روحیه ی لطیف و با اخلاق باشند ، پس ایجاد حس یک رابطه خوب بین مشتری هم مهم است .
  • برای آقایان باید حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی باشد چون شرکت ها اولیت را به کسانی میدهند که فردی تحصیل کرده و با دانش باشند .
  • معافیت از سربازی یا کارت گواهی پایان خدمت نیز برای اخد نمایندگی مهم است .

ویژگی های اعطای نمایندگی

زمانی که شما نماینده یک شرکت میشوید و قراردادی را امضا میکنید در حقیقت یک توافق نامه برد – برد را امضا میکنید. چون شما یک سری تعهد نسبت به شرکت دارید و شرکت هم خدماتی را به شما میدهد این خدمات همان مزایای اعطای نماینده هستند که انواع این ویژگی ها عبارتند از :
حقوق خوب ( چون دنیا دنیای ارتباطات هست شرکت میداند که یک نماینده فروش باید از فن بیان خوبی برخوردار باشد و باید بتواند با هر قشری از جامعه ارتباط برقرار کند پس باید حقوق خوبی هم دریافت کند)
آموزش فروش رایگان ( این کار به شما کمک میکند که بتوانید راحت تر فروش انجام دهید و سود بیشتری از شرکت دریافت کنید )
تخفیفاتی برای خرید نمایندگان ( این کار باعث میشود برای فروش محصول شما سود بیشتری دریافت کنید ).
شرکت همیشه پشت بازاریابان و نمایندگان فروشش هست و هوای آنهارا دارد چون آنها به روند پیشرفت شرکت کمک میکنند و ارزش شرکت را بالا میبرند. پس شرکت هرکاری میکند تا اهرم هایی پر قدرت بسازد . گرفتن نمایندگی پردرامد است در صورتی که شما مهارت های کافی داشته باشید و مدام در حال مطالعه و آموزش باشید پس این هم میتواند یکی از ویژگی ها باشد چون به سطح علمی شما هم اضافه میشود و به داناییتان اضافه میشود . هر شرکت ویژگی و خدمات خاص خودش را برای نمایندگان فروش دارد پس اینطور نیست که همه شرایط یکسان باشند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آگهی های مرتبط

مقالات مرتبط