فلاشینگ نما در مازندران

فلاشینگ نما در مازندران

تولیدکننده فلاشینگ نما در مازندران

فلاشینگ های نما جزء آن چند راهکاری است که بکار برده می شود تا از نفوذ آب ناشی از شست و شو یا برف و باران به داخل ساختمان جلوگیری شود. با نصب فلاشینگ از نفوذ آب به دیوار های ساختمان، بالکن، پشت بام، پشت نمای آجری و غیره جلوگیری خواهید کرد. به طور کل چند روش وجود دارد که افراد به کار میگیرند تا در انواع نمای ساختمان هیچ گونه آبی نفوذ نکند‌. همان طور که می دانید عبور آب و نفوذ آن به ساختمان به مرور زمان می تواند خساراتی را ایجاد کرده و صاحب خانه را متحمل وجود ضرر های مالی کند. پس با اجرای فلاشینگ نما در مازندران که توسط استاد کاران با دانش فنی لازم انجام می گیرد می توانید آسودگی خاطر را تجربه نمایید.

چسب، آب بندی، نانو، فلاشینگ و سنگ در پوش جزء راهکار های کلی هستند که برای جلوگیری از نفوذ آب مورد استفاده قرار می گیرند، اما در کل استفاده از روش سنگ در پوش و فلاشینگ جزء معروف ترین و بهترین روش ها در نظر گرفته شده اند. هر چند روش فلاشینگ هزینه بر تر از سنگ درپوش است اما مطمئنا در مقایسه کیفیت می توان برتری هایی را نسبت به سنگ در پوش عنوان کرد که توجیح کننده اختلاف قیمت ها می باشد. فلاشینگ های نما ورق های از جنس فولاد هستند که سبب عدم نفوذ آب به درون ساختمان و قسمت های اصلی نما خواهند شد‌.

استفاده از المان فلاشینگ زمینه ساز پوشانده شدن درز بین دو قطعه خواهد شد. برای مثال در ساندویچ پانل دیواری که فاصله‌ی بین درز ها قابل مشاهده است از فلاشینگ استفاده می کنند تا علاوه بر زیبایی نما سبب عایق بندی آن ها خواهید شد.

 

انواع فلاشینگ نما

با توجه به محل قرار گیری فلاشینگ ها ابعاد آن ها متغیر می باشد. به طور معمول جنس تشکیل دهنده‌ی آن ها آلومینیوم، ورق های گالوانیزه و یا آلوزینک است. هر یک از این ورق ها ضخامت های مختلفی دارند و همانطور که اشاره کردیم بر اساس بودجه، نیاز مشتری و نوع کار انتخاب می شوند.

انواع فلاشینگ نما از لحاظ ظاهری

۱)فلاشینگ L؛ فلاشینگ ال یا نبشی دارای لبه های خم می باشد، این ویژگی استحکام قطعات را بسیار بالا می برد. مهم ترین کاربرد فلاشینگ نبشی در اتصال دیوار به سقف می باشد. درز های موجود بین سقف و نقطه های اتصال به خوبی پوشیده می شوند. در واقع عایق بندی کار عالی پیش می رود. برای زیبایی بیشتر کار می توان آن را طبق رنگ مورد نظر رنگ آمیزی نمود.

۲)فلاشینگ U: این مدل معمولا جزء پر کاربرد ترین ها دسته بندی می گردد. از لحاظ شکل ظاهری این فلاشینگ از دو صفحه با زاویه‌ی نود درجه تولید شده که در هر سمت آن لبه ها به طرف داخل خم گردیده اند. مهم ترین کاربرد این فلاشینگ در درز بندی ساندویچ های پنل می باشد. یکی از دلایلی که باعث می شود در نما موجی شکل نگیرد و کار بدون نقص ظاهری پیش رود وجود لبه های خم شده این فلاشینگ است. پس در نهایت مقاومت و استحکام آن نیز بالا تر رفته و در اندازه ها و رنگ بندی متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

۳)فلاشینگ Z: فلاشینگ زد یا سه پله، لبه هایی خمیده دارد. همین ویژگی بسیار ساده، سبب ایجاد کاربرد بسیار زیاد آن شده، که از جمله مهم ترین آن ها می توان به عدم نفوذ آب و تغییرات شرایط آب و هوایی اشاره کرد. در نهایت پانل دچار پوسیدگی و خرابی نخواهند شد. مدل فلاشینگ سه پله در رنگ بندی و ابعاد مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین کاربرد آن ها در جلویی ترین ناحیه‌ی ساندویچ پانل سقفی در قسمت آبریز و قسمت پایینی ساندویچ پانل دیواری می باشد.

۴)فلاشینگ تاج: فلاشینگ تاج یا تیزه به نحوی تولید می گردد که مناسب ترین گزینه برای متصل کردن دو سقف در کنار یکدیگر باشد. در واقع فلاشینگ تیزه در زاویه های مختلف طراحی و تولید می شود که کاربرد بسیاری در سقف های دو شیب دارد.

انواع فلاشینگ از لحاظ کاربردی و محل قرار گیری

 • فلاشینگ لبه دیوار
 • فلاشینگ سقف شیروانی
 • فلاشینگ لبه بالکن، در و پنجره
 • فلاشینگ پشت بام
 • فلاشینگ پیشانی ساختمان

 

انواع ورق های فلاشینگ نما

به طور کلی ورق های فلاشینگ نما را می توان به سه دسته‌ی اصلی تقسیم بندی کرد؛ انواع ورق های گالوانیزه، روغنی و آلومینیومی. با توجه به اینکه این ورق ها در کیفیت های مختلفی تولید می گردد در نتیجه با قیمت های مختلفی هم به فروش می رسند. اما در کل ورق های سیاه روغنی در مقایسه با دو نمونه‌ی قبلی کیفیت کمتری دارند. اما در نهایت این مشتری است که با گروه مشاوران فلاشینگ نما در مازندران مشورت کرده و بر اساس بودجه و سلیقه یکی از مدل های فلاشینگ را انتخاب می کنند.

 اهمیت اجرای فلاشینگ در ساختمان

تا به اینجا در رابطه با انواع فلاشینگ و ویژگی های آن ها صحبت کردیم اما در نهایت به این مبحث می رسیم که دلیل اصلی استفاده از فلاشینگ ها چیست؟ در پاسخ به این پرسش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زیبایی نما، با استفاده از این المان ها می توان نمای زیبا و جذاب طراحی کرد.
 • ضد آب، در واقع با نصب و اجرای فلاشینگ از نفوذ آب به درون و روی دیوار ها به صورت صد در صدی جلوگیری می گردد.
 • درز بند، با وجود فلاشینگ سقف ساختمان از لحاظ هوا بندی، درز بندی و غبار بندی عایق می گردد.

نحوه‌ی نصب فلاشینگ نما

حال با توجه به موارد ذکر شده سوالی در ذهن شکل می گیرد که فلاشینگ ها چگونه نصب می گردند؟ در ادامه باید بدانید که نصب آن ها به صورت کلی چند صورت انجام می شود. متصل کردن ورق ها به همدیگر، زمانی که نما اجرا شد و نوبت به متصل کردن آن ها به یکدیگر می رسد، ورق ها در اندازه های مد نظر برش داده شده و با دستگاه جوش متصل می گردند.

در ادامه برای یک دست شدن، کار ساب زده می شود. در مرحله های بعدی کار نیازمند رنگ کاری و تمیز شدن است. با وجود این کار هیچ قسمت از درز جوش ها نمایان نخواهد شد و کار بسیار تمیز و مرتب خواهد شد.

بر اساس آنکه قرار است فلاشینگ نما برای کدام قسمت در نظر گرفته شود به طور کل برای نصب فلاشینگ سه حالت کلی وجود دارد:

 1. متصل شدن به ساختمان، برای متصل کردن فلاشینگ به ساختمان باید یک زیر ساز فلزی با ملات به ساختمان متصل شود در ادامه فلاشینگ ها را با جوش به زیر  ساز ها جوش دهند.
 2. جوش دادن به میلگرد ها، برای جوش دادن فلاشینگ به میلگرد ها قسمت های مشخصی را با دریل سوراخ می کنند سپس میلگرد ها به کمک چکش به دیوار کوبیده می شود، در ادامه ورق ها را در محل خود قرار داده و نقطه های مد نظر را با میلگرد جوش  می دهند.
 3. اتصال فلاشینگ با رول پلاک، معمولا یکی از کم مصرف ترین روش ها محسوب می شود.

مهم ترین مزیت های فلاشینگ نما در مازندران:

 • سبب عدم نفوذ آب، گرد و غبار می شود.
 • نمای ساختمان بسیار زیبا و یک دست می گردد.
 • زیر سقف شیروانی هیچ گونه بادی نفوذ نخواهد کرد.
 • درز های اتصال دهنده‌ به خوبی پوشانده می شوند.
 • نمای ساختمان در قسمت های بالکن، پنجره و لبه دیوار خراب نخواهد شد.
 • ساختمان عایق صوتی می شود.
 • ساختمان عایق رطوبتی می شود.
 • مناسب درز های ساندویچ پانل است.

نتیجه گیری

با توجه به کلیه‌ی موارد ذکر شده پیشنهاد می کنیم به منظور بهره مندی از خدمات طراحی و نصب فلاشینگ نما حتما با مراکز شناخته شده، با تجربه و با ابزار آلات خاص و حرفه ای در تماس باشید. این مجموعه ها در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین خدمات خود را با قیمتی مناسب ارائه می کنند.

تلفن های تماس:

09125346694

09127283982

09112907837

مشاهده بیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آگهی های مرتبط

مقالات مرتبط