نون روز
نون روز
معرفی بهترین انواع رنگ مو و فرمول ترکیبی آنها

معرفی بهترین انواع رنگ مو و فرمول ترکیبی آنها | انواع رنگ مو را بشناسید

معرفی بهترین انواع رنگ مو و فرمول ترکیبی آنها

انواع مدل های مختلف رنگ مو

بالیاژ مو  چیست ؟

یکی از انواع مدل های رنگ مو، هایلایت کردن مو می باشد. هایلایت کردن مو از نام های فرانسوی می باشد.دراین نوع رنگ کردن، مو نمایه ای طبیعی به خود میگیرد به طوری که جداسازی بخش های رنگ مو طبیعی شخص از بخش های هایلایت شده را نمیتوان تشخیص داد. افراد متخصص در زمینه رنگ و مش برای انجام این کار از فویل برای تفکیک قسمت های گوناگون مو استفاده میکنند تا از بیرون زدگی مو به دیگر موها ممانعت کند. بالیاژ سبک های گوناگونی دارد و هر شخص قادر است آن را با سلیقه ی خود بومی سازد. یکی از سبک های مشکل در انجام رنگ مو بالیاژ میباشد ولی با این سبک رنگ مو همیشه شادابی خودش را حفظ خواهد کرد.برای انجام بالیاژ به افرادی مراجعه کنید که در این کار حرفه ای هستند چون باید وقت فراوانی برای موهایتان بگذارند و چنانچه در این کار تخصص نداشته باشد باعث ضرر رساندن به موهایتان میشود.متخصصان این حرفه خاطرنشان کرده اند که بالیاژ به طور مشهود آسان به نظر میرسد ولی خلق یک جذابیت طبیعی در مو،کار سختی است که هر کسی ازپس آن بر نخواهد آمد. بهترین آموزشگاه آرایشگری در بوشهر با سابقه ای درخشان در زمینه ی انجام خدمات بالیاژ مو ، در خدمت مشتریان عزیز  می باشد.

آمبره چیست؟آمبره نوعی سبک هایلایت کردن مو است که با این روش دَم مو روشن تر ازبخش های ریشه ی مو است. با انجام این روش هر چه به طرف دَم مو نزدیک تر شویم با به وجود آمدن سایه روشن ،روشن تر میشود و در انتهای مو فقط رنگ روشن میماند. کارشناسان رنگ و مش به جهت آمبره کردن نیاز است که از تکنیک های بالیاژ کمک بگیرند.

سامبره چیست؟ در این سبک رنگ مو ترکیب رنگ ها به طرف تیره تر شدن میروند.تا جذابیت طبیعی را بر روی مو نمایان کند. در این سبک هایلایت به رنگ طبیعی مو نزدیک تر است. و دَم مو سایه روشن هایی را در بین مو های تیره مشاهده خواهیم کرد.

 

آشنایی با رنگ و مش مو

یکی دیگر از انواع مدل های رنگ مو ، رنگ و مش کردن می باشد. کاری که تارهایی از موی سر را روشن تر از بقیه قسمت های آن میکنند مش میگویند. مش واژه ای است که در ایران رواج پیدا کرده است و درکشورهای اروپایی به لایت معروف است.مش انواع متفاوتی دارد و زیبایی و جلوه مش به مهارت و خبرگی و سلیقه ی آرایشگر وابسته است. هنگامی که مو را نسبت به زمینه آن ۳ درجه روشن ترکنیم درحقیقت مو را لایت کرده ایم.اکثر خانم های جوان که هر ماه نمی خواهند ریشه موهایشان را رنگ کنند و میخواهند موهایشان جلوه ای زیبا و طبیعی داشته باشد لایت انتخاب مناسبی است.

روش های مختلف لایت کردن مو

لایت با شانه:دراین سبک رنگ را درظرف مخصوص مخلوط کرده بعد از آن موها را به طور مرتب شانه کرده و با گیره تقسیم بندی کنید و قدری از رنگ را روی شیارهای شانه قرار دهید و شانه را به طور طبیعی و کم کم روی تمامی لایه های جدا کرده بکشید.آشنایی با رنگ و مش مو

 

لایت با کلاه مش:این مدل لایت برای موهای کوتاه انتخاب بهینه ای است.پیش از انجام مش کلاهی موها را کامل سشوار کنید تا لخت شود. برای محکم قرار گرفتن کلاه مش روی سر از چند گیره شینیون استفاده کنید. سوراخ های کلاه مش بزرگ است و امکان بیرون زدگی مواد وجود دارد پیش از قرار دادن کلاه مش یک نایلون روی سر شخص قرار دهید و بعد از آن کلاه مش را روی آن قرار دهید. موها را با قلاب از سوراخ های کلاه مش بیرون آورید و مواد را روی موها بزنید تا به رنگ مورد نظر برسد. اگر بخواهید مش را با فویل انجام دهید به آن لایت با فویل میگویند که به جای کلاه از فویل استفاده میشود و موها را دسته بندی کرده و لایه لایه روی فویل قرار میدهیم و رنگ را روی آن میزنیم و فویل را میبندیم.

 

 

 

 

انواع مش و تفاوت آن با هایلایت

برای مش کردن موها لازم به دکلره و اکسیدان نیز میباشد.شما با مش کردن موهای خود میتوانید تنوعی در موهای خود و تغییری در صورت خود ایجاد کنید که برای روحیه تان خیلی موثر است و بهتر است از رنگ و مش هایی برای تغییر چهره تان انتخاب کنید که با رنگ پوست صورتتان هماهنگ باشد و زیبایی و جذابیت را به شما هدیه دهد.در ادامه به انواع مش مو میپردازیم.

۱-مش هایلایت:این نوع مش برای اشخاصی است که میخواهند روی موهای خود تارهای روشنی داشته باشند و آسیب وارده به مو دراین روش خیلی کمتر از بقیه موارداست که موها به کلی رنگ میشوند.

۲-مش لولایت:در این مدل زمینه موی روشن را لابه لای آن لایه های تیره رنگ کنید.در این نوع مش لایه های مو شما ۳ درجه تیره تر میشود.

۳-مش فریزینگ:این مدل برای اشخاصی است که تمایل دارند موهای خود را به طور کامل روشن یا تیره کنند مناسب است.

۴-مش سان لایت:در این مدل ریشه مو روشن میشود وساقه موتیره میماند.

۵-مش مون لایت:دراین مدل مش به صورتی است که بالای سر به رنگ تیره بوده و پایین سر به رنگ روشن میباشد.

حال به تفاوت مش و هایلایت می پردازیم:در مش و هایلایت سعی میشود تا رنگ زمینه مو با بخشی که دوباره رنگ میشود متفاوت باشد. حال چنانچه رنگ قسمت های جدید،روشن تر از زمینه باشد هایلایت نامیده میشود.

نکات رنگ مو

 

این نکته را به خاطر داشته باشیدکه در مش این قابلیت وجود دارد که زمینه مو روشن و لایه های جدید رنگ تیره تری داشته باشند.در ضمن این نکته هم مهم است که در مش مو باید حتما از دکلره استفاده شود و غیراز این برای تغییر رنگ مو بدون استفاده از دکلره و فقط با رنگ های روشن تر میتوان از تکنیک هایلایت استفاده کرد.تفاوت دیگر مش مو و هایلایت در رنگ موهای زمینه و تارهای رنگ شده جدید میباشد.در مش مو تفاوت رنگ درحد7درجه است ولی در هایلایت غالبا تفاوت رنگ در3درجه میباشد.

 

 

 

انواع هایلایت مو

 برای هایلایت کردن موها روش های متفاوتی موجود است که در ادامه به آنها میپردازیم.
۱-هایلایت طبیعی : در مش طبیعی لازم است تا رنگ جدید در حد ۱ یا ۲ درجه از زمینه مو روشن تر باشد تا فرم طبیعی بعد از پایان کار به وجود آید. غالبا اشخاصی که موهای خوش حالتی دارند اگر از هایلایت طبیعی استفاده کنند جذابیت بهتری خواهد داشت.

۲-هایلایت تیکه ای : در این نوع مش ، هایلایت باید چند درجه از رنگ مو زمینه روشن تر باشد . غالبا موها در تقسیم بندی ۳ سانتی تفکیک میشوند و کار رنگ روی آنها شروع میشود. این نوع هایلایت برای موهای پرپشت و ضخیم گزینه مناسبی است.

۳-هایلایت مخفی : اگر از آن دسته از افرادی هستید که نمی خواهید هایلایت شما نمایان باشد میتوانید مش مخفی را انتخاب کنید. در این سبک شما تغییرات کوچکی را در مو ها میبینید که جلوه ای طبیعی تر دارند. و مناسب افرادی است که موهای خود را به شکل باز میگذارند.

۴- هایلایت با فویل : در این نوع هایلایت از فویل به جهت تفکیک مو و رنگ کردن آن استفاده میشود . و میتوانید انواع طبیعی ، تیکه ای و آمبره را با این روش انجام دهید.

۵-هایلایت آمبره : از پر مخاطب ترین رنگ موها که افراد زیادی خواهان آن هستند آمبره میباشد . چنانچه میخواهید با مش کردن موهای خود را حجیم تر نشان دهید ، بهتر است تا ۳ درجه رنگ مو یکنواخت را برای هایلایت کردن مو به کار ببرید. و اکثرا این سبک برای موهای کوتاه جلوه بیشتری دارد. در این روش آسیب کمتری به نسبت دیگر روش ها به موهای شما وارد میشود.
در هایلایت آمبره ریشه مو تیره و ساقه ها روشن تر است و مناسب افرادی است که نمیخواهند ریشه موهایشان را رنگ کنند. انجام هایلایت مو باید با دقت و ظرافت خاصی توسط افراد خبره صورت گیرد که ما در اینجا بهترین آموزشگاه زیبایی در افسریه را معرفی می کنیم. در این مجموعه ، با انجام انواع خدمات زیبایی ، مانند

 

 

رنگ و مش های مو پرطرفدار در میان خانم ها

 به طور کلی ، انواع مدل های رنگ مو ، بین افراد و به ویژه خانم ها ، طرفداران خاص خود را دارد. از رنگ و مش های پرمخاطب میتوان به رنگ و مش دودی طلایی اشاره کرد که دراین مدل میتوان زمینه مورا دودی و لایت ها را به رنگ طلایی کرد.این رنگ برای افرادی که درجه پوست آنها گرم است انتخاب خوبی است.
افراد خاص پسند ویا کسانی که علاقمند به رنگ مو شرابی و بنفش میتوانند از مدل رنگ ومش ماهگونی و قرمز آتشین استفاده کنند که رنگ ماهگونی برای زمینه مو و از قرمز آتشین به جهت هایلایت آن استفاده کرد.
رنگ مو نسکافه ای هم ازدیگر رنگ های پرمخاطب است که بسیار جذاب و دوست داشتنی است و ادغام آن با روشهای رنگ و مش مثل آمبره بسیار زیبا میشود.
یک سری از رنگ و مش ها هستندکه به بالیاژ فانتزی شناخته شده اند و از رنگ های فانتزی خاص درآن استفاده میشود.از رنگ موهایی که جلوه ای بسیار دارد همین نوع رنگ است که به عنوان مثال میتوان از چند رنگ مو فانتزی آبی یا صورتی و….استفاده کرد تا جلوه آن بیشتر شود.این مدل رنگ مو برای افراد با پوست روشن گزینه خوبی است.رنگ های فانتزی

در چند سال اخیر انواع مدل های رنگ مو از جمله رنگ مو خاکستری بسیاری در میان دختران مد شده است. از روش هایی که از این رنگ مو استفاده میکنند،رنگ مو خاکستری را با ترکیب رنگ مو دودی با تکنیک آمبره استفاده میکنند و این رنگ و مش بسیار زیبا ومناسب خاص پسندان است.

رنگ و مش بلوند پلاتینومی:این مدل رنگ و مش همیشه زیباست و شیکی خاصی دارد.این رنگ مو برای اشخاصی مناسب است که پوستی روشن دارند.اشخاصی که این رنگ مو را انتخاب میکنندباید رنگ ابرو را چند درجه از رنگ مو تیره تر کنند تا صورت زیاد از حد بی روح و رنگ پریده دیده نشود.

رنگ و مش بنفش خاکستری،از دیگر انتخاب هایی است که اشخاصی که قصد دارند همیشه به روز باشند آن را برمیگزینند اخیرا رنگ موهای فانتزی بسیار مد شده اند که رنگ مو بنفش و خاکستری از پر مخاطب ترین رنگ هاست و همچنین تکنیک آمبره مناسب ترین گزینه برای آن است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


− سه = 2