نون روز
نون روز
قیمت تخلیه چاه در اسلامشهر

قیمت تخلیه چاه در اسلامشهر

قیمت تخلیه چاه در اسلامشهر

تخلیه چاه در اسلامشهر

 تاسیسات ساختمانی یکی از مهمترین بخش های هر ساختمان می باشد.تاسیسات ساختمانی یعنی استفاده بهینه از همه امکانات تاسیساتی و مهندسی است.
تاسیسات ساختمانی عبارتند از: سیستم گرمایشی و سرمایشی،تهویه مطبوع،گاز،آب، برق،تلفن، تخلیه فاضلاب ارتباط میان طبقات می باشد. شرکت های تاسیساتی مسئولیت محاسبه و اجرای دقیق تاسیسات ساختمانی به همراه مهندسان و متخصصان در این زمینه را دارند.  اجرای صحیح تاسیسات ساختمان ضمانت خوبی است تا ساختمان دوام و استحکام طولانی تری داشته باشد. ولی نکته مهم، اجرای درست تاسیسات ساختمانی و هماهنگی آن با سیستم مکانیزه ساختمان است.  مواردی که در طراحی تاسیسات ساختمانی به ویژه تاسیسات مکانیکی مهم است، عبارتند از:شرایط معماری ساختمان ،شرایط آب و هوایی محل بنایی ساختمان کالبد و طریقه ساخت ساختمان است.

 تاسیسات ساختمان حتماً باید به شکل اصولی و طبق نقشه های معماری و مهندسی طراحی و اجرا شود. نقشه کشی و اجرای تاسیسات ساختمانی باید به وسیله مهندسی تجربه دار صورت گیرد. و اگر طراحی و اجرای درستی برای تاسیسات ساختمان صورت نگیرد تضمینی جهت افزایش طول عمر مفید ساختمان ندارد و ایمنی ساختمان کاهش می یابد و جان و مال افراد ساکن در ساختمان به خطر می‌افتد و گاهاً خسارت های جبران ناپذیری را به بار می آورد.

 اگر تاسیسات ساختمانی کارایی و کیفیت بهینه و مطلوبی داشته باشند لازم به بازسازی زودهنگام نمی‌باشد. به همین ترتیب منطقی‌ترین راه این است که در زمان ساخت و یا با سازی در قسمت تاسیسات زمان و هزینه مناسبی صرف شود تا مانع از هزینه‌های بعدی در آینده که مشکل‌ساز است می شود.

 از دستاوردهای مهم دانش و تکنولوژی و زمینه ساختمان سازی، هوشمند سازی سیستم های متفاوت تاسیسات ساختمانی است.  هوشمند کردن سیستم های تاسیسات ساختمانی مثل سیستم گرمایش و سرمایش ،سیستم روشنایی، سیستم بهداشتی و… موجب بالا رفتن راندمان انرژی شده و هدر رفت انرژی را تا حد زیادی کم میکند.

 

قیمت تخلیه چاه در اسلامشهر

 

تاسیسات بهداشتی

 قسمت تاسیسات بهداشتی قسمت مهمی از تاسیسات ساختمانی مکانیکی را دربرمیگیرد. در حقیقت همان سیستم آب و فاضلاب است برای انتقال آب در ساختمان. دو سیستم در تاسیسات بهداشتی وجود دارد که به شکل موازی و هماهنگ عمل میکند.
یک شبکه از تاسیسات بهداشتی آب آشامیدنی را فراهم می‌کند و شبکه دیگر تاسیسات بهداشتی مواد ضایعات در لوله یا همان فاضلاب را خارج می کند.
آب مصرفی از راه منبع اصلی و توسط لوله ها فراهم می‌شود و به دیگر نقاط ساختمان جابجا می شود برای جابجایی آب به نقاط گوناگون ساختمان باید به نیروی جاذبه غلبه کرد. سیستم فرعی دیگری که در تاسیسات بهداشتی یا سیستم آب و فاضلاب قرار دارد. که مقصود آن فراهم نمودن آب گرم مورد نیاز تجهیزات است و از دیگ بخار یا گرمکن استفاده می کنند.  عموما در سیستم فاضلاب در تاسیسات بهداشتی ساختمان از لوله های بزرگ استفاده می شود. زیرا غلبه بر نیروی جاذبه و انتقال بهتر صورت می گیرد.  لوله کشی و اتصالات آن بخش مهم تاسیسات بهداشتی را به وجود می‌آورند. همانطور که اشاره شد مقصود تاسیسات بهداشتی و لوله کشی استفاده از آب آشامیدنی و خارج کردن آب های اضافی می باشد.‌

 لوله کشی باید در تاسیسات بهداشتی حتماً قوی و بادوام باشد که نتیجه آن عمر و دوام تاسیسات ساختمانی  نیز بالاتر می رود.  جنس لوله ها از فولاد ، مس ، برنج ، پلاستیک و دیگر مواد غیر سمی تولید می شوند.
جنس لوله های فاضلاب در تاسیسات بهداشتی از آهن ، فولاد ، مس و سیمان آزبست می باشد.

ما در اینجا لوله بازکنی عادل را معرفی می کنیم که ارائه دهنده ی خدمات تخلیه چاه در اسلامشهر می باشد. 

قیمت تخلیه چاه در اسلامشهر

اصول ایمنی در تاسیسات ساختمانی

 هدف از ایمنی ساختمان ، به وجود آوردن یک سری امکانات و تسهیلات با رعایت ضوابط قانونی در ساختمان است. که با توجه به فراهم آوردن امنیت و برقراری شرایط بهداشتی، میل و رغبت کار کردن را در کارگران به وجود بیاورد. در زمینه حفاری چاهها و مجاری آب و فاضلاب پیش از شروع کار حفاری چاه ها و مجاری آب و فاضلاب به‌ خصوص در حفر چاه‌های دستی باید بررسی‌های مورد نیاز در خصوص وجود کیفیت موانعی مثل قنات های قدیمی  فاضلاب ها، جنس خاک ، پی ها ، تاسیسات مربوط به آب برق یا گاز تلفن و همانند آن به عمل آید و در زمان لازم با سازمان های مربوطه تماس حاصل شود. مکان حفاری نیز باید بگونه معین شود که در زمان کار خطر ریزش یا پسماند قناتها و فاضلاب های کناری یا برخورد با تاسیسات ذکر شده وجود نداشته باشد.

 برای به وجود آوردن تهویه مناسب در عملیات حفاری چاه ها و مجاری آب و فاضلاب لازم است از گونه گاز ،گرد و غبار و مواد آلوده کننده دیگر که به سلامتی اشخاص آسیب می رساند از راه مقتضی از محل کار خارج می شود.

 چنانچه لازم باشد باید کارگران به ماسک و دستگاه تنفسی مناسب تجهیز شوند تا هوای سالم به آنها برسد.

 همه افرادی که کارهای آنها با عملیات حفاری چاه ها و مجاری آب و فاضلاب مربوطه است باید به نسبت کار خود از ابزارها حفاظت فردی استفاده نمایند.

چاه کن پیش از وارد شدن به چاه جهت عملیات چاه کنی ، باید طناب نجات و کمربند ایمنی را به خود ببندند و انتهای آزاد طناب را در بالای چاه در مکان مستقری محکم کند.

 بعد از پایان کار روزانه دهانه چاه ها با صفحه های مشبک با دوام و مناسب و با اطمینان پوشانده شود.

 

 

 

 لوله بازکنی

گرفتگی لوله ممکن است برای ساختمان در بعضی مواقع به وجود آید. اکثر افراد پس از اینکه نتوانستند با روشی خانگی و سنتی مثل شیلنگ آب  و انواع اسیدهای شیمیایی گرفتگی لوله فاضلاب را از بین ببرند به دنبال مراکز خدماتی در دسترس می باشند.  وقتی با این مراکز تماس می گیرید در آغاز باید به سوال هایی مثل نوع گرفتگی ،مقدار لوله ها سختی گرفتگی جواب بدهید. این سوالات به انتخاب نوع ابزار و روش از بین بردن گرفتگی کمک می‌کند. لوله بازکنی با دستگاه های مکانیزه از جمله فنر و دستگاه هایی که با ساختار متراکم کردن هوا عمل می کند و روش خیلی رایج در این خدمات به حساب می آیند.

 در واقع ابزارها و امکانات این حوزه در از بین بردن مناسب و ۱۰۰ % گرفتگی ها بسیار تاثیر گذار است. برای کاهش هزینه ها و پیشگیری از بروز گرفتگی های متعدد انتخاب دستگاه مناسب بسیار با اهمیت است.

قیمت تخلیه چاه در اسلامشهر

تخلیه چاه

 معمولاً چاه ها با گذشت زمان فرسوده می‌شود و به همین دلیل باید هر چند سال چاه های فاضلاب بررسی شوند.و چاه هایی که ممکن است موجب به وجود آمدن خطر شود تعمیر و تخلیه چاه شوند. تابه حال چاه های زیادی مورد بررسی قرار گرفته و تعمیرات مورد نیاز روی آنها صورت گرفته و مانع از خطرهایی شود که امکان دارد برای انسان‌ها به وجود آید. در این تعمیرات و تخلیه چاه ها چنانچه اصول ایمنی کار مد نظر باشد معمولاً خطرات کمتری برای محیط پیرامون چاه اتفاق می‌افتد.

 حال به بررسی تعدادی از اصول ایمنی حفر چاه و تخلیه چاه در اسلامشهر می پردازیم.

 استفاده از وسایل و لوازم استاندارد و همچنین استفاده از طناب و چرخه مستحکم.

 بررسی فاصله نقطه ای که میخواهیم به آن وارد شویم در چاه های جدید و قدیمی.

وارسی عدم وجود گازهای سمی در داخل چاه.

 استفاده از تجهیزات فنی مناسب مثل کلاه کفش دستکش ایمنی و مناسب در زمان تخلیه چاه.

 شناسایی جنس و نوع خاک محل مورد نظر به جهت استحکام سازی دهانه چاه.

 استفاده از وسایل روشنایی چاه

 نکاتی ک باید برای چاه‌های منازل رعایت شود تا از هرگونه خطر پیشگیری شود: یکی از نکاتی که باید رعایت شود اطلاع دقیق از محل حفر چاه برای ساکنین آن منطقه و یا ساختمان می باشد.
 نکته دیگر اینکه اگر زمانی نمناک بودن کف زمین و دیوارها و غیره را مشاهده کردید باید با یک متخصص تخلیه‌چاه مسئله را بررسی کنید هرگونه نشت زمین در آن منطقه و یا ترک خوردن دیوارهای آن ناحیه را باید جدی بگیرید.

 اگر سیستم فاضلاب شهری به سیستم فاضلاب خانه ها متصل است ایمنی ساختمان بیشتر می‌شود برای چاه هایی که در دسترس هستند هرگز در پوش هایی که مقاوم نیستند مثل لاستیک و حلب و غیره استفاده نکنید.

 در زمان خراب کردن ساختمان پیش از آغاز به کار کارگران محل دقیق چاه را نشان دهید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


+ 5 = یازده