نون روز
نون روز

خاصیت رنگ ها روی ذهن و روحیه افراد

بسیاری از کارشناسان معتقدند که رنگ ها می توانند تاثیرات مثبت و منفی روی خلق و خوی افراد بگذارند.

روانشناسی رنگ ها :

بطور ناخودآگاه در طول زندگی خود تحت تاثیرقدرت رنگ ها هستیم و بدون آنکه متوجه بشیم ممکن است از انها سود ببریم یا بلعکس .استفاده از رنگ ها برای درمان برخی از بیماری ها را رنگ درمانی می گویند.رنگ درمانی روش بسیار جدیدی نیست و از زمان های قدیم وجود داشته است.نخستین بار مصری ها و یونانی ها از رنگ ها بعنوان درمان استفاده کرده اند.

رنگ ها معانی مختلفی دارند بعضی از رنگ ها می توانند موجب آرامش ،انرژی بخشیدن ،افزایش خلاقیت ،خواب راحت یا کاهش اضطراب شود .رنگ ها همانند موسیقی گاهی خوشایند و گاهی ناخوشایند هستند اگر آنها را بهتر بشناسیم تاثیر آنها را بیشتر درک خواهیم کرد .

رنگ لباس ها تاثیر بسیار زیادی در درمان دارد بخصوص لبای زیر ،بطور کلی رنگ ها به دودسته تقسیم می شوند 1-رنگ های گرم 2-رنگ های سرد 

رنگ های گرم باعث ایجاد جنبش ،تکاپو ،هیجان و برانگیختگی می شوند و رنگ های سرد موجب آرامش ،سکوت ،صلح و آسودگی می شوند و برای تسکین درد از رنگ های سرد استفاده می کنند زیرا التهاب ،ناراحتی ها و کوفتگی ها را کاهش می دهد.

635826751451999947

 بطور کلی افرادی که از رنگ ها برای درمان استفاده کرده اند معتقدند که:

بیماری های مربوط به مغز با رنگ نیلی 

بیماری های مربوط به قلب با رنگ بنفش

بیماری های مربوط به کلیه با رنگ سرخ 

بیماری های مربوط به ریه با رنگ بنفش 

بیماری های مربوط به غدد درون نیز می توان با رنگ نارنجی درمان کرد.

در فرهنگ شرقی رنگ قرمز را بعنوان رنگ شادی می دانند .اگر می خواهید تمرکز دریک مکالمه را بالا ببرید از رنگ قرمز استفاده کنید و در محل کارتان لباس قرمز بپوشید.

سفید رنگی فرازمینی و ملکوتی به رنگ ابر و برف و کف دریاست .رنگ سفید برای لباس عروس به این دلیل انتخاب شده است که پاکی و معصومیت را به همراه دارد .

رنگ زرد نشانه موفقیت است و به تقویت حافظه کمک می کند از آنجایی که رنگ زرد جلب توجه می کند از نشانه ها و تابلوهای ترافیکی از آن استفاده می کنند.

رنگ سیاه بیشتر مواقع در کسب و کار استفاده می شوند به این دلیل نماد قدرت مطلق است رنگ تیره نسبت به رنگ روشن جدی تر و قوی تر هست .رنگ های روشن سرگرم کننده و دوستانه هستند .

17301 thb

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − 1 =