نون روز
نون روز

گیاهان خانگی که می توانند سلامت شما را بهبود بخشند

همه ی افراد که بدنبال خرید گیاهان خانگی هستند ،قبل از انجام خرید اولین اولویت خود را برروی ظاهر و الزامات نگهداری آن قرار می دهند .اگرچه تمامی این موارد را نیز باید در ذهن داشته باشید اما جنبه های مهم دیگری نیز وجود دارد که در هنگام جست و جوی یک گیاه خانگی ایده آل باید آن را بخاطر داشته باشید .این موضوع مهم مزایای گیاهان برای سلامتی است.

1-گیاه عنکبوتی :اگر هوای داخل منزلتان خوب نیست و گیاهی نیز در منزل ندارید گیاه عنکبوتی می تواند دقیقا همان چیزی باشد که نیاز دارید.گیاه عنکبوتی در داخل هرنوع خاکی رشد می کند و باید بصورت مرتب آب دهی شود.

spider plant

 

2-گیاه آلوئه ورا:براساس مطالعات انجام شده افراد معمولا بطور مرتب از این گیاه برای درمان سوختگی ،آقتاب سوختگی ،سرمازدگی و زخم های سرد استفاده می کنند .گیاه آلوئه ورا باید آب زیادی داشته باشد .این گیاه نور زیاد را دوست دارد اما اگر در معرض نور بیش از حد قرار گیرد ممکن است برگ های آن قهوه ای رنگ شود .بنابراین بهتر است آن را زیر نور غیرمستقیم قرار دهید.

PicsArt 1477604610717

 

3-زبان ماری یا زبان مادرشوهر:این گیاه بیشتر کارهای خود را در شب انجام می دهد .کربن دی اکسید را به اکسیژن  تبدیل می کند و زمان خواب هوای با کیفیت در اختیار شما قرار می دهد.

snak 3

4-گیاه رزماری:رزماری گیاهی است که در طب سنتی برای قرن ها مورد استفاده قرار می گیرد .این گیاه برای بهبود تمرکز و حافظه بسیار موثر می باشد .شما می توانید با پخش کردن روغن رزماری از مزایای آن بهره مند شوید اما بهتر است گیاه رزماری را نیز در کنار خود داشته باشید.

20298021872459516625413912323817011411757

 

منبع :asriran

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 9