نون روز
نون روز

فواید ظروف مسی

فواید ظروف مسی ،مس ماده ضروری بدن است و باعث بوجود آمدن گلبول های قرمز می شود و نوشیدن آب در فوایدظروف مسی باعث تقویت پوست و مو و مفاصل می گردد.برخی تحقیقات علمی نشان می دهد که داشتن مقدار کمی مس در بدن می تواند تاثیر مثبتی بر سلامتی کلیه ی بدن داشته باشد .برخی از فواید سلامت از نوشیدن آب در فوایدظروف مسی را آورده ایم:
1-افزایش سلامت پوست
2-تقویت مو
3- کمک به طحال و کبد
4-بهبودی سلامت قلبی عروقی
5-تحریک مغز
6-تسکین و آرامش مفاصل

ظرووف مسی

سلامت پوست و مو و خوردن آب در ظرف مسی 

ظرف مس بطور طبیعی انواع خاصی از صدف ها ،غلات کامل ،سیب زمینی ،میوه های خشک شده و سبزیجات سبز تیره یافت می شود.اگر مردم در رژیم روزانه خود به اندازه کافی ظرف مس دریافت می کنند .مقدار خاص دریافتی مس مورد نیاز روزانه افراد بستگی به سن ،جنس و وضعیت سلامتی آنها دارد.
مدلین پلاس ،اعلام می کند که مقدار مناسب مصرف روزانه  ظرف مس برای یک بالغ بالای 19 سال ،900میکروگرم است. مس در مقادیر زیاد سمی می شود ،گرچه میزان سم آن اندازه گیری و مشخص نشده است.
آشپزی و خوردن غذا در ظروف مسی 
ایمنی و نکات مهم هنگام استفاده از ظروف مسی:
قابلمه های مس که با موادی مانند قلع و استیل ضدزنگ ترکیب شده اند ،می توانند شما را از مسمومیت مربوط به مس محافظت کنند.فلز،به راحتی با برخی از غذاها حل می شود و مقدار زیاد آن می تواند باعث حالت تهوع ،استفراغ و اسهال شود.
فواید ظروف آشپزی مسی:
نه تنها قابلمه ها و تابه های مسی در آشپزخانه جذاب هستند ،بلکه مس هدایت کننده و منتقل کننده عالی برای گرما است و برای پخت و پز در میزان بالا ،بسیار عالی است آشپزها اغلب از قابلمه ها و ماهیتابه های مسی برای تهیه سس ها و غذاهایی که نیاز به دمای تحت کنترل دارند،استفاده می کنند.
قابلمه ها و تابه های مسی ،معمولا با قلع یا استیل ضدزنگ پوشانده می شوند ، بنابراین مصرف کنندگان نیاز نیست نگران مسمومیت با مس باشند ، انتقال گرمای عالی آن ،می تواند از طریق پوشش آن محافظت کند.
منبع:namnak
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 5